Surfaj manje, biraj zdravo stanje!

Jučer, 26.veljače 2024., policijska službenica za prevenciju PU virovitičko-podravske Ana Kratohvil Katić i policijska službenica Policijske postaje Orahovica Kristina Bošnjak, održale su predavanje Vijeću roditelja naše škole. Predavanje je održano u sklopu našeg preventivnog projekta “Surfaj manje, biraj zdravo stanje!” Opći cilj našeg projekta jest podizanje razine svijesti i znanja o sigurnoj upotrebi interneta i društvenih mreža. Policijske službenice upoznale su roditelje s opasnostima virtualnog svijeta, ali i s posljedicama dijeljenja osobnih podataka i drugih informacija.

Predstavljena nam je i kampanja Ministarstva unutarnjih poslova “Web Heroj“ pod sloganom „Ulovi lika s weba koji tvoje € vreba”. Također smo upoznati s platformom koja nudi mnogo edukativnih sadržaja, a sve kako bismo prevenirali zlouporabe koje na nas vrebaju i zaštitili se od krađa, kako novca tako i identiteta. Platforma je svima dostupna na sljedećoj adresi : Web heroj — Ulovimo lika s weba koji tvoje € vreba.

Imali smo priliku pogledati i video koji jako dobro prikazuje koliko je lako biti prevaren jer na internetu nije sve kako se čini da je.

Video je dostupan na ovoj adresi: RECI NE!

Svatko je s ovog susreta mogao ponijeti nekoliko savjeta kako roditelji mogu zaštititi djecu:

1. Educirati se!
  2. Pretraživati internet zajedno sa svojim djetetom.
  3. Ne puštati djecu da surfaju sama!
  4. Razgovarati s djecom i stvoriti atmosferu povjerenja.
  5. Objasniti djetetu važnost čuvanja osobnih podataka.
  6. Ne dopustiti susrete s nepoznatim ljudima.
  7. Imati na umu da sve što objavimo negdje ostaje pohranjeno.

Policijskim službenicama zahvaljujemo na dolasku i korisnom predavanju te se radujemo i idućem susretu i novim znanjima.

Ivana Pavelić, ravnateljica

objavio: Danijela Mikić   datum: 27. 2. 2024.

« Svibanj 2024 »

Ukupno: 120623