Naša učiteljica TZK-a Mihaela Kiš, univ. mag. cin. sudionica je na Erasmus plus projektu Aqua Safe Kids kao dio projektnog tima s Kineziološkog fakulteta pod vodstvom dr. sc. Dajane Zoretić, izv. prof.
Cilj projekta je promicanje tjelesne aktivnosti koja pridonosi zdravlju i povećanje sudjelovanja u sportu integriranjem strukturirane i visokokvalitetne edukacije plivanja u školske kurikulume diljem Europe.
Voditelj ovog projekta je Savez za vodene sportove Malta (Aquatic Sports Association of Malta-ASAM). Kineziološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu sudjeluje kao partner, a čija je uloga uz Austrijski plivački savez razvoj kurikuluma za inkluzivnu i strukturiranu edukaciju plivanja, priprema Edukacijskog paketa o vodi „Water Education Toolkit-WET“ i Organizacijskog paketa za sigurnost na vodi „Water Safety Organizational Toolkit-WOT“ te programa certificiranja instruktora.
Ambiciozna trogodišnja inicijativa Erasmus+Sport započela je prvim KICK OFF susretom na Malti koji je organizirao voditelj projekta Savez za vodene sportove Malta (Aquatic Sports Association of Malta-ASAM). Na susretu su bili prisutni predstavnici Europske plivačke organizacije (European Aquatics), kao i plivačkih saveza Austrije, Hrvatske, Estonije, Gruzije, Mađarske i Bugarske, ujedno s malteškim vladinim uredom odgovornim za promicanje, razvoj i poticanje kulture i tjelesne aktivnosti i sporta diljem Malte „SportMalta“ i Kineziološkim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu.
Tijekom otvaranja naglasak je stavljen na promicanje zdravog načina života i jačanje edukacije o sigurnosti na vodi među djecom.








