Ove zime vidjeli smo snijeg nekoliko puta, no je li ga bilo dovoljno za snjegoviće i sanjkanje? Nekima možda i jest, ali petaši su ipak odlučili izraditi snjegovića u toplini knjižnice. Pano smo ukrasili snjegovićima i polarnim medvjedićima te smo podsjetili školu da se 18. siječnja obilježava Međunarodni dan snjegovića. Malo smo se bavili i zimskom enigmatikom: križaljke i osmosmjerke dobre su za vježbanje koncentracije, pisanja, ali i za zabavu.
Nisu se petaši bavili samo snjegovićima, nego su prionuli ozbiljnom detektivskom poslu. U knjižnici su se igrali Književnih detektiva i pronalazili knjige na policama. Da bi im zadatak bio teži, prvo su morali odgonetnuti zagonetku kako bi znali o kojem je književnom djelu riječ. Nakon što su pronašli sve knjige, odabrali su one njima najdraže iz kojih su izdvojili glavne likove. O glavnim likovima i Dvorani slavnih koju ćemo osmisliti, čitat ćete u narednim vijestima.
A što je to mimikrija, kako izgledaju meteorski rojevi, koje su vrste oblaka i koje životinje i biljke žive u polupustinjama? Pitanja su to na koja odgovore daju enciklopedije. O enciklopedijama i kako se njima služimo učili su učenici 4. razreda. Nije teško služiti se enciklopedijom ukoliko znamo abecedu. Učenici su naučili i koje vrste enciklopedija poznajemo, a u skupinama su istražili odgovore na pitanja. Učenje u knjižnici prava je zabava!