Općini na dar

Učenici razredne nastave pod vodstvom svojih učiteljica i ove godine prigodno su obilježili Dan općine Zdenci koji se svake godine obilježava 29.rujna. Školski pano uređen je likovnim i literarnim stvaralaštvom. U prilogu se mogu vidjeti učenički radovi.

Učiteljica: Maja Biro

Moje mjesto – Zokov Gaj

Moje se mjesto zove Zokov Gaj. Smjestilo se u nizinskom zavičaju. Krajolik je lijep i velik. Ulica u mom mjestu izgleda uredno. Poznato je po ribnjacima i poljima. Slično je drugim mjestima po kućama, cesti i drveću. Svakodnevno mojom ulicom voze traktori. U mom mjestu se nalazi puno životinja. Imamo i malu kapelu. Ljepote svog zavičaja iskorištavam igrajući se. Najviše me vesele životinje. Smetaju mi auti koji jure cestom.

Volim svoje mjesto i brinem se o njemu.

Lucija Škorvaga, 3.r.

Moje mjesto – Donje Predrijevo

Moje se mjesto smjestilo u nizinskom zavičaju, a zove se Donje Predrijevo. Krajolik je velik. U mom mjestu se nalazi puno kuća i livada. Uživamo u prirodi. Moje mjesto nema trgovine, a neka mjesta imaju.

Pokazujem ljubav prema svom mjestu tako da ga čistim.

Valentina Pancer, 3.r.

Moje mjesto – Zdenci

Moji Zdenci smješteni su u nizinskom zavičaju. Okruženi su lijepim krajolikom. Ulice moga mjesta su pune zelenila i cvijeća. Moje mjesto poznato je po izvorima.  Kroz mjesto teče velika rijeka. Volim se igrati. Vesele me veliki i uredni parkovi. Smetaju mi vozači koji jure ulicom.

Brinem o svom mjestu tako što papiriće bacim u koš za smeće i  time čuvam okoliš.

Ines Kiš, 3.r.

Moje mjesto –Obradovci

Moje se mjesto smjestilo u nizinskom zavičaju, a zovu se Obradovci. Krajolik je okružen šumom. Blizu šume se nalazi manji potok. U mjestu je smještena crkva koja je malo porušena i ne koristi se. U mjestu ima mnogo životinja: krave, lisice, kune, čagljevi.

Ljubav prema mjestu pokazujem tako da brinem o okolišu i pomažem drugima.

Antonija Đurđević, 3.r.

Moje mjesto –Slavonske Bare

Moje se mjesto smjestilo u nizinskom zavičaju. To mjesto okružuju polja i šume. Ulice su lijepe i čiste. To mjesto je poznato po tome jer ima puno ljudi. Slično je drugim mjestima jer su to sve sela. U Slavonskim Barama se nalaze kuće, polja, rijeke, igralište. Brinem se o svom selu jer čistim okoliš.

Nikada ne bih napustila to mjesto.

Ena Bogojević, 3.r.

Moje mjesto – Duga Međa

Moje se mjesto zove Duga Međa. Smješteno je u nizinskom zavičaju. Moja ulica ima malo kuća. U mome mjestu ima puno lisica, srna i jelena. Volim slikati svoj zavičaj. U prirodi uživam sa tatom pecajući. Smeta me što drugi ne brinu o svom okolišu.

Ja pokazujem ljubav prema svom selu tako da ga pazim i čistim.

Petar Šipoš, 3.r.

objavio: Danijela Mikić   datum: 26. 9. 2016.

« Travanj 2024 »

Ukupno: 119030