Oproštaj od naših osmaša i dodjeljivanje nagrada najuspješnijim učenicima

U četvrtak, 17. lipnja u školi je održan prigodni program na kojemu su se naši osmaši lijepim riječima pozdravili od škole koja im je proteklih osam godina bila drugi dom. Kao što su i sami naglasili, bilo je tu smijeha, tuge, svađe, ali i ljubavi. Ovu generaciju osmaša pamtit ćemo kao uzorne, odgovorne i pristojne učenike koji su jedni drugima uvijek pomagali i svima nam donijeli divne uspomene. Svi naši učitelji uvijek su s radošću odlazili u 8. razred, no njih sada čeka neki drugi, ozbiljniji svijet. Bila nam je čast danas izraziti ponos zbog njihovih brojnih postignuća i uspjeha tijekom godina.

Osim toga, nagrađeni su i najuspješniji učenici koji su se ove godine svojim uspjesima na natjecanjima posebno istaknuli te ćemo ih još jednom navesti:

• Veronika Pastrećka (8.a razred) – najučenica škole i nagrada za osvojeno 2. mjesto na Županijskom natjecanju iz Hrvatskoga jezika
  • Marija Lorena Takač (8.a razred) – nagrada za odličan uspjeh tijekom osnovnoškolskog školovanja
  • Matej Zvonarić (8.a razred) – nagrada za odličan uspjeh tijekom osnovnoškolskog školovanja
  • Antonela Ćurak (8.a razred) – nagrada za osvojeno 1. mjesto na Županijskom natjecanju mladih tehničara i sudjelovanje na državnom natjecanju
  • Petra Timek (8.a razred) – nagrada za osvojeno 1. mjesto na Županijskom natjecanju mladih tehničara i sudjelovanje na državnom natjecanju
  • Matko Bačmaga (7.b razred) – nagrada za osvojeno 1. mjesto na Županijskom natjecanju mladih tehničara
  • Ema Stepanić (8.a razred) – nagrada za prolazak u drugi krug Hippo natjecanja, međunarodnoga natjecanja iz Engleskoga jezika
  • Karlo Pavlović (4. Razred) – nagrada za prolazak u drugi krug Hippo natjecanja, međunarodnoga natjecanja iz Engleskoga jezika

Osim učenika, nagrađeni su i njihovi mentori: Marijana Karan, učiteljica Hrvatskoga jezika, Josipa Ivančić Dević, učiteljica Engleskoga jezika i Dario Kruljac, učitelj Tehničke kulture.

Najučenica škole Veronika Pastrećka  11. lipnja nagrađena je i na školskoj manifestaciji „Zbogom školo do jeseni“ koju je ove godine organizirala Virovitičko-podravska županija i OŠ Ivane Brlić Mažuranić Orahovica. Nagrade najboljim učenicima županije uručio je župan Igor Andrović i pročelnica za obrazovanje i demografiju VPŽ Martina Bunić.

Dragi osmaši, još jednom vam želim puno sreće u budućem životu, a prvenstveno u upisu u srednje škole koji vas uskoro čeka. Iako vas čekaju novi izazovi, vjerujem da ćete ih uspješno savladati i postati zreli, odgovorni, empatični i dobri ljudi.

Također, svim učenicima želim ugodne i bezbrižne ljetne praznike do 6. rujna 2021. kada se ponovno vraćamo u školske klupe!

Mirjana Buneta-Knežević, ravnateljica

objavio: Danijela Mikić   datum: 18. 6. 2021.

« Ožujak 2024 »