Terenska nastava Zagreb (4.razred) - Putevima hrvatske metropole

U petak, 10. studenog 2017. godine, učenici četvrtih razreda naše škole bili su na terenskoj nastavi.

Terenska nastava kao oblik učenja najzahtjevniji je način učenja jer zahtijeva dobru organizaciju, veliku angažiranost voditelja oko praćenja učenika i njihovog vođenja preko prometnica te nastavnih sadržaja koje treba realizirati.

Učenici su uživali u ugodnoj vožnji kroz Virovitičko-podravsku, Bjelovarsko-bilogorsku te Zagrebačku županiju kao i Grad Zagreb.

Posjetili su Zračnu luku “Franjo Tuđman“, najveću i najznačajniju zračnu luku u Hrvatskoj gdje su čuli razne informacije i obogatili svoje znanje. Istoimena zračna luka nazvana je po prvom hrvatskom predsjedniku dr. Franji Tuđmanu, a nalazi se 10 kilometara jugoistočno od središta Zagreba na području grada Velike Gorice.

Vožnjom su se uputili do centra Zagreba i prošetali poznatim Botaničkim vrtom.

Od 1971.g. Botanički je vrt zaštićen kao spomenik parkovne arhitekture. Najveći dio vrta zauzima arboretum. Izgrađen je u stilu engleskog perivoja dok je cvjetni parter izgrađen u francuskom stilu, strogo simetričnih linija.

Zajedno sa učiteljicama, učenici su razgledali grad te prošetali kroz veće zagrebačke ulice i trgove, u sklopu čega su posjetili glavni trg - Trg bana Jelačića te vidjeli poznatu zagrebačku fontanu Manduševac. Zaustavili su se kod makete grada Zagreba. Nakon kratke analize zagrebačkih ulica i trgova došli su i do katedrale.

Katedrala Uznesenja Blažene Djevice Marije i svetih Stjepana i Ladislava ili Zagrebačka katedrala, najveća je hrvatska sakralna građevina i jedan od najvrjednijih spomenika hrvatske kulturne baštine.

Svoj put učenici su nastavili šetnjom do Kamenitih vrata i Markova trga te došli do kule Lotrščak. Potom je uslijedio i ručak u restoranu Medvedgrad u poznatoj zagrebačkoj ulici Ilici.

Zadnja postaja bila je Tehnički muzej gdje je posjećeno nekoliko odjela: Odjel vatrogastva, prometnih sredstava i rudarstva.

Nakon cjelodnevnog boravka u hrvatskoj metropoli i mnoštva prikupljenih doživljaja i iskustava uslijedila je nastava putovanja prema mjestu polaska.

Svi planirani sadržaji su u potpunosti ostvareni. Povezani su sadržaji prirode i društva, hrvatskog jezika, sata razrednika i vjeronauka.

Prijevoznik je bila putnička agencija Orion. Trajanje terenske nastave: od 6.00 do 21.00 sati.

U pratnji učenicima bile su učiteljice razredne nastave Vidica Vida, Jadranka Jurković i učiteljica Maja Biro kao voditeljica puta.

Učiteljica: Maja Biro

objavio: Danijela Mikić   datum: 16. 11. 2017.

« Travanj 2024 »

Ukupno: 119247